ШКОЛА ЗА ОСНОВНО ОБРАЗОВАЊЕ ОДРАСЛИХ

“РАДНИЧКИ УНИВЕРЗИТЕТ”

ПРИШТИНА У ШТРПЦУ

адреса
Школа за основно образовање одраслих
"РАДНИЧКИ УНИВЕРЗИТЕТ"
Приштина у Штрпцу

Штрпце бб

Telefon i E-mail

telefon :
0290 / 70 - 057
soooradnickiuniverzitet.strpce@gmail.com

Мени

Предмети

Дигитална библиотека

О НАМА

Школа за основно образовање одраслих „Раднички универзитет“ Приштина ради на основном образовању одраслих од 1963. године тј. од оснивања Радничког универзитета у оквиру јединствене радне организације . Матично седиште Школе било је у ОШ“Бранислав Нушић“ улица „Боре Вукмировића“ бб – Приштина .

До 1995. године на Радничком универзитету , поред школе за образовање одраслих , рађено је и на преквалификацији и стицању разних занимања првог и другог степена .

Школа за основно образовање одраслих „Раднички универзитет“ Приштина основана је Одлуком Владе Републике Србије , „Службени гласник РС“, број 49,  од 24. новембра 1995. године . Од оснивања Школе 1995. године Школа ради само на основном образовању одраслих који је донео Просветни савет РС , објављен у Просветном гласнику Републике Србије , број 6/91 , од 22.08.1991. године . Од 1995. године до 12.06.1999. године када су НАТО трупе ушле у Приштину , Школа престаје  са радом .

После краће паузе од пола године , на иницијативу претходног директора , Школа бива измештена из Приштине у Штрпце , Решењем Министарства просвете и спорта РС број : службено ,  од 13.01.2000. године .